Místní

Fórum
Odpovědět
Tymoty
Příspěvky: 945
Registrován: 12.10.2023 14:19

Místní

Příspěvek od Tymoty »

Jsem teď ve stavu / v období, kdy nestíhám. Nestíhám mimo jiné řádně odpovědět na všechny túty, které vnímám jakou součást nějakého rozhovoru s určitými lidmi(?) / účty(?). Teď k tomuto:

https://eupolicy.social/@Veza85UE/112666307504367922 :

> Mi pregunta anterior sigue en pie: ¿por qué no participar en la política local? ¿O en la administración?

https://eupolicy.social/@Veza85UE/112666310907020898 :

> Solía ir a las reuniones de nuestro barrio cuando no las tenían en mis horas de trabajo, es bastante guay. Parece que ese es el nivel que te resultaría más atractivo. ¿Se beneficia tu ciudad de fondos de la UE? ¿Tiene una ciudad hermanada en la UE? ¿Tiene puntos wifi de la UE? ¿NO tiene programas de la UE de los que creas que podría beneficiarse? etc. ¿Qué mejor manera de conocer a gente que al menos esté lo suficientemente interesada en cómo funcionan los servicios básicos de su barrio?

Nejsem si jist, co je 'tu pregunta anterior', @Veza85UE@eupolicy.social . A budu moc rád, když ji pro mě najdeš. Já jsem našel toto:

https://eupolicy.social/@Veza85UE/112660256135536965 :

> ... ¿por qué no empezar por las elecciones municipales? ¿Cuál es la excusa? Demasiado lejos, demasiado complicado, nada que ver con sus vidas, a mi no me interesa la política, etc.?

Nejdřív ty, @Veza85UE@eupolicy.social . Obdivuju tvé místní zapojení. Tvé dorozumívání s určitými lidmi. Těší mě se o něm dovídat. Zajímá mě. Vnímám ho, jak probleskuje tvými túty. Těším se na další zprávy. Děkuju.

Já. Byl jsem hodně společensky, občansky a politicky aktivní v jedné malé vesnice v Sudetech. Pak ještě, ale v menším rozsahu, v Praze 3. Teď jsou pro mě hlavní podoboou dorozumívání s "malými" lidmi trvalá / dlouhodobá povídání ve dvojicích nebo malých skupinách. Mám takových rozhovorů několik týdně a mám i lidi a skupiny, které už nestíhám "obhospodařovat".
Tymoty
Příspěvky: 945
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Místní

Příspěvek od Tymoty »

* vesnici

* podobou
Tymoty
Příspěvky: 945
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Místní

Příspěvek od Tymoty »

Myslím, si že Mastodon je zlo. K tomu něco v tématu-vláknu "Mastodon" https://trojkatretiho.cz/viewtopic.php?p=890#p890 . A snažím se si odpovídat i na otázku, proč ho tedy používám. Ale když už na Mastodu jsem, určitě mě zajímá rozvinout nějakou spolupráci nad rámec "standardního mastodonování" s jedním nebo několika málo lidmi / účty. To je taková "místní úroveň" Mastodonu. Už dlouho se to týká tebe, @Veza85UE@eupolicy.social , a tebe, @pmroman@toot.community , a spíše nověji se to týká tebe, @pgcd@mastodon.online , a tebe, @xChaos@f.cz .

Otázka, čemu z těch nepřeberně mnoha možností mám věnovat kolik svých omezených sil, je zásadní. Snažím se si na ni vědomě odpovídat. A moje změnitelné rozhodnutí pro teď je, že politice nebo 'administración' se mám věnovat jenom v té míře, jak se ke mně dostává v jakostních malých povídáních - třeba s tebou, @Veza85UE@eupolicy.social . A to vlastně na všech úrovních: (1) Praha 3, (2) Praha, (3) Česko, (4) Unie, (5) Organizace spojených národů.

Moji pozornost teď poutá úroveň (4) Unie, ale nikoliv okamžitá politika nebo 'administración', nýbrž nějaké zásadní, hluboké, jasné, čisté, ostré... porozumění a zaujetí postojů. Zaujmutí tvaru.

Výjimku tvoří Ukrajina, kde "naše" okamžitá politika nebo 'administración' na všech úrovních má být: Ukrajina musí vyhrát. (Ruskou musí být poraženo.) Ukrajina se má rychle stát členem Unie a Severoatlantická aliance. Unie se musí stát politickou a vojenskou silou, která se nemusí bát Ruska ani bez ochrany Spojených států.

Ale kromě této výjimky to, o co mi v povídání s určitými malými lidmi jde, je společné porozumění tomu, co je to Evropská unie, jak funguje, k čemu je dobrá. Jde mi i o společné prožívání a předvádění lásky k Unii. A jde mi o společnou představu toho, jakou Unii chceme.
Tymoty
Příspěvky: 945
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Místní

Příspěvek od Tymoty »

https://eupolicy.social/@Veza85UE/112670999299167971 :

4) es muy consentido en nuestra pequeña burbuja mastodóntica por lo que veo, así que no hay mucho que discutir. La decisión sobre todos los asuntos relacionados con Ucrania se toma en esta sala, no en el Parlamento Europeo:

https://www.consilium.europa.eu/cs/european-council/

...así que las personas con las que hay que hablar de ello (y votar en consecuencia) están en la capital de cada país miembro.

@Veza85UE@eupolicy.social , a kvůli favu i @xChaos@f.cz , já nechci jenom(!) 'discutir' tímto způsobem. Já nechci jenom(!) 'votar'.

Předpokládám, možná mylně, že "my"(!?), ty, @Veza85UE@eupolicy.social , ty, @xChaos@f.cz , já a další, chceme nějak působit ve světě dostatečně podobným směrem. Navrhuju, abychom se nejdřív pokusili alespoň na něčem malinkém shodnout. Ve dvou, ve třech nebo ve dvaceti.

Například bychom se mohli shodnout, že stejně jako je součástí Unie Evropský parlament a Evropská komise, jsou součástí Unie členské země, jejich parlamenty a vlády, a jejich vrcholní představitelé. Že součástí Unie je i scházení vrcholných představitelnů členských zemích v tzv. Evropské radě, kde fungují jako zmocněnci členských států, jako zástupci tebe, @Veza85UE@eupolicy.social , jako zástupci tebe, @xChaos@f.cz , jako zástupci mě a a jako zástupci dalších. Jasně, unijní uspořádání a fungování, kde Unie je rozřezána do 27 nahodilých kusů a k důležitým jednáním se schází vedle sebe zmocněnec Malty a zmocněnec Německa, je podivné a má mnohé nedostatky, ale tak to je a s tím musíme pracovat - včetně toho, že to můžeme chtít změnit. A ještě: A v neposlední řadě: Součástí Unie, jsi i ty, @Veza85UE@eupolicy.social , i ty, @xChaos@f.cz , i já a i další. Prostě Unie je velká a složitá soustava a je velmi obtížné do jejího běhu nějak rozumně zasáhnout a já si myslím, že standardní mastodonování působí na Unii / v Unii špatným směrem.

Navrhuju, abychom ty, @Veza85UE@eupolicy.social , ty, @xChaos@f.cz , já a třeba i další, ve dvou nebo ve třech nebo v dvaceti udělali svoji "evropskou radu" a abychom přijali "závěr", že: "Ukrajina musí vyhrát. (Ruskou musí být poraženo.) Ukrajina se má rychle stát členem Unie a Severoatlantická aliance. Unie se musí stát politickou a vojenskou silou, která se nemusí bát Ruska ani bez ochrany Spojených států."

Kvůli tomu nemusíme opustit Mastodon. Stačí na Mastodonu napsat: "Ano, já s tímhle 'závěrem' souhlasím." Nebo, když s tímhle závěrem nesouhlasím, navrhnout jak ho změnit, jak ho doplnit nebo jak ho nahradit jiným.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host