Země

Tymoty
Příspěvky: 1942
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Země

Příspěvek od Tymoty »

*

Lehnu si na zem.

Hlavou k severu.

--->

Lehnu si na zem.

Na záda.

Hlavou k severu.
Tymoty
Příspěvky: 1942
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Země

Příspěvek od Tymoty »

Nějak mi tohle tělesně duševní cvičení přijde důležité. Tímhle způsobem jsem vnořen do světa, do Sluneční soustavy. Možná i do vesmíru. Plavu. Letím. Odpoutávám se od pevného bodu svého bydliště, ve kterém si prohlížím obrázky Sluneční soustavy. Neodbočím do Božího pohledu z venku na celek všeho. Řítím se. Jsem tady, teď. Uvnitř celku všeho.

#tg896476525
Tymoty
Příspěvky: 1942
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Země

Příspěvek od Tymoty »

Koukám do rozpravy na Mastodonu, kde se mi za chvíli rozpadne a ztratí. Mým cílem je s někým z vás nebo s více z vás nebo s někým dalším něco udělat.

#tg896476525
Tymoty
Příspěvky: 1942
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Země

Příspěvek od Tymoty »

Asi to není nutné, ale z opatrnosti: Nikoliv, že já (podmět) něco udělém s někým (předmět). Ale podmět dvojný: Někdo a já něco uděláme spolu.

#tg896476525 #tg437064091
Tymoty
Příspěvky: 1942
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Země

Příspěvek od Tymoty »

Koukám do rozpravy na Mastodonu, kde se mi za chvíli rozpadne a ztratí.

Představy, tělo moje a těleso Země, kosmologie, astronomie, fyzika, Mléčná dráha, Unie, člověk, lidstvo, jedinečnost, osamělost, poznání, obvod Země, hmotnost Země, dějepis, žasnu, gravitace, odstředivka, kolonizace, odvaha...

@lawondyss@mastodonczech.cz @lepapierblanc@mastodonczech.cz @unterwasser@f.cz @xChaos@f.cz

Mým cílem je s někým z vás nebo s více z vás nebo s někým dalším dosánout, že někdo a já něco uděláme spolu.

Mně jde o to, abychom někdo a já společně vyrvali ze záplavy faktů, obrazů, vědomostí něco. Nějak to ztvárnili. A docílili, že je to v tvé hlavě a v mé hlavě a třeba i v nějakých jiných hlavách. Že v našich hlavách a srdcích nebo kde, je něco určitého, opakovatelného, předložitelného, shodovatelného.

A to říkadlo pak může sloužit k rychlému připomenutí, k lokálnímu sladění myslí a citů. Můžeme a máme ho používat. Až bude. Zatím ho nedržíme.

To říkadlo má představovat a předvádět naše společné sladění vztahu k velevesmíru obrovskému, krásnému, úchvatenému, děsivému a k bytí Země v něm.

Možná by to říkadlo mohlo být:

*Rychlost oběhu Země kolem Slunce je sto tisíc kilometrů za hodinu.*

#tg896476525 #tg437064091
Tymoty
Příspěvky: 1942
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Země

Příspěvek od Tymoty »

xChaos píše:

@tymoty to co hledáš, je asi příslušnost k církvi. A společná modlitba. To je ten pocit "shody".

Já dnes jel vlakem z přednášky v Bajkazylu v Hradci Králové a spolucestující přede mne ma stoleček "náhodou" položila pamflet, už nevím v jakém jazyce, něco jak jsem se vrátila.k víře v Boha, nový ateismus je mrtev, apod. No nic, aspoň důvod vygooglit si, co to ten nový materialismus byl ;-)

Je hezké, že sis z fyziky vybral zrovna nekontroverzní obíhání Země kolem Slunce. Bez tření, bez spotřeby energie, pouze zlehka ovlivňované gravitačním působením vzdálených těles...

Mě spíš přijde akutnější každodenní tísnivá fyzika, termodynamika. Obrovské plýtvání energií, které je základem naší civilizace. Nenaplňuje mi to závratně poetickými pocity, popravdě. Asi chápu to upínání se k něčemu relativně věčnému, neměnnému, periodickému...

( https://f.cz/@xChaos/113175212397357417 )
Tymoty
Příspěvky: 1942
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Země

Příspěvek od Tymoty »

@xChaos@f.cz Já klidně můžu povídat o každodenní tísnivé fyzice, o termodynamice, o obrovském plýtvání energií, o ekotechnologické transformaci. Viz též "Eko-technologická transformace, Evropská unie a co my máme dělat pro svět" 9 https://trojkatretiho.cz/viewtopic.php?p=1518#p1518 #tg182588067 . O čem by ses v téhle oblasti chtěl shodnout?

@lawondyss@mastodonczech.cz @lepapierblanc@mastodonczech.cz @unterwasser@f.cz

#tg896476525 #tg437064091 #tg182588067
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů