Obyvatelé nebo občané Evropské unie, kteří...

Fórum
Odpovědět
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Obyvatelé nebo občané Evropské unie, kteří...

Příspěvek od Tymoty »

The Political groups of the European Parliament https://www.europarl.europa.eu/about-pa ... cal-groups
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Obyvatelé nebo občané Evropské unie, kteří...

Příspěvek od Tymoty »

Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Obyvatelé nebo občané Evropské unie, kteří...

Příspěvek od Tymoty »

https://mastodon.arch-linux.cz/@pavel/1 ... 0341923669 :

Aktuální de-facto koalice 🇪🇺 jsou EPP, Sociální demokraté a Renew Europe Group s celkovým počtem 432 křesel

Tudíž 🇨🇿 kandidátům z těchto stran nevěř žádné průpovídky na téma že "bojují proti zlému Bruselu":
🇨🇿 KDU-ČSL
🇨🇿 TOP09
🇨🇿 STAN
🇨🇿 SOCDEM
🇨🇿 ANO2011

Na Evropské úrovni jsou tyto strany v koalici a určovaly (pomáhaly určovat) Evropskou politiku od roku 2019
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Obyvatelé nebo občané Evropské unie, kteří...

Příspěvek od Tymoty »

Hm, jak přeložit to, co chci dosáhnout ohledně Evropské unie, do rozumného hlasování, je podle mě docela oříšek.

Já mám v úmyslu volit Piráty a myslím si, že při volbách do Evropského parlamentu je to rozumná volba i pro mnohé, kteří Piráty do českých institucí nevolí. Ale je to spíš intuice, než že bych to uměl dobře zdůvodnit.

Myslím, že příslušnost k "politické skupině" v Evropském parlamentu je dobré znát, že programy stran je dobré znát, ale nějak mám pocit, že je potřeba mnohem víc.

Je potřeba vědět, jak to v těch ústředních institucích ( Evropská rada + Rada Evropsko unie, Evropská komise, Evropský parlament... ) funguje a jak se to promíta do fungování Evropské unie jako celku - počítám do toho i členské státy, jejich instituce, lide, území.

Chtělo by to mít celounijní návrh, kdo má koho volit, abych společně dosáhli toho či onoho. A já vůbec netuším, jestli v Unii vůbec máme někoho, kdo je odborník na takovýhle celkový pohled, jestli někdo už takovýhle návod vypracoval nebo jestli je vůbec někdo takovohle unijní hlasovací strategii schopen vypracovat.
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Obyvatelé nebo občané Evropské unie, kteří...

Příspěvek od Tymoty »

@fabia_man@mamutovo.cz vyškrtnout.
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Obyvatelé nebo občané Evropské unie, kteří...

Příspěvek od Tymoty »

Já bych asi postupoval od určení politický priorit Evropské unie, jak je vidím já, jak je vidíme "my". Ukrajina, zrušit ordoliberalismus, Evropská unie jako světová mocnost, hodnoty a cíle Evropské unie asi, jak jsou vyjádřeny v ustavujících smlouvách. Pak bych se porozhlédl po unijních politicích (včetně úrovně členských států a připadně i níž), u kterých je největší naděje, že pojedou v souladu politickými prioritami. A pak bych uvažoval o tom, jaké hlasování v nadcházejících volbách jim nejvíc pomůže.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti