Unijní sebespráva

Fórum
Odpovědět
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Unijní sebespráva

Příspěvek od Tymoty »

Napsal jsem: "Co já vlastně tou sebesprávou Unie (450 miliónů obyvatel, 4 milióny čtverečních kilometrů, objekt, soustav[a], systém) míním? [...]

Tak jedna část sebesprávy Unie je, že v Unii máme lidi a instituce, které konají jako představitelé pohádkového lidu Unie, jako zastupitelé pohádkového lidu Unie, ve jménu pohádkového lidu Unie, pro pohádkový lid Unie. Někdy s tím, že svou pozornost zaměřují více na nějakou územně samosprávnou část Unie, aniž by přitom ztratili ze zřetele celek Unie a celek pohádkového unijního lidu. Úřady a úředníci, zákonodárne sbory a jejich členové, vládní sbory a jejich členové, prezidenti, soudní instituce a soudci... Pak k tomu patří všechny ty direktivy, nařízení, zákony a vyhlášky. Policie. Vězení. Hodně škol a učitelů. Koho [a co] všeho do toho zahrnuju mi není úplně jasné, ale možná to ani není třeba nějak moc ujasňovat. Tyhle lidi a instituce chápu jako služebníky pohádkováho lidu Unie..." (Evropská unie 186 https://trojkatretiho.cz/viewtopic.php?p=1683#p1683 #tg472670899 )

mistnipobocka navázal: "@tymoty Ajaj :) A ten pohádkový lid je pohádkový proto, že podobně jako v té preambuli ústavy ČR, kterou všechnen lid ČR nepodepsal, by ani všechen lid v EU se nepřihlásil k tomu, že se cítí být součástí EU? ( https://f.cz/@mistnipobocka/113063757866316005 )

Či proč používáš pojem pohádkový, který dle mě obsahově zavání synonymem neexistující či nereálný?"

A co já na to:

#tg702224596 #tg472670899
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Unijní sebespráva

Příspěvek od Tymoty »

@mistnipobocka@f.cz Tak já to zkusím bez té pohádkovosti:

Co já vlastně tou sebesprávou Unie (450 miliónů obyvatel, 4 milióny čtverečních kilometrů, objekt, soustava, systém) míním?

Jedna část sebesprávy Unie je, že v Unii máme lidi a instituce, které konají jako představitelé lidu Unie, jako zastupitelé lidu Unie, ve jménu lidu Unie, pro lid Unie. Někdy s tím, že svou pozornost zaměřují více na nějakou územně samosprávnou část Unie, aniž by přitom ztratili ze zřetele celek Unie a celek unijního lidu. Úřady a úředníci, zákonodárne sbory a jejich členové, vládní sbory a jejich členové, prezidenti, soudní instituce a soudci... Pak k tomu patří všechny ty direktivy, nařízení, zákony a vyhlášky. Policie. Vězení. Hodně škol a učitelů. Koho a co všeho do toho zahrnuju, mi není úplně jasné, ale možná to ani není třeba nějak moc ujasňovat. Tyhle lidi a instituce chápu jako služebníky lidu Unie...

#tg702224596 #tg472670899
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů