Vlastnosti společ...

Tymoty
Příspěvky: 1945
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Vlastnosti společ...

Příspěvek od Tymoty »

A tady mi jde o rozlišení přinejmenším dvou povídání o společnosti. O rozlišení alespoň dvou námětů o společnosti. Tady mi jde o to, že ta dvě povídání, že ty dva náměty se nemají míchat.

Jedno to povídání je zvenku, ze společnosti vědců, ze společností bohů vznášejících se nad světem, o společnosti obecně, o společnostech všech, sociologie, dějepis, Rusko a Unie jsou dva druhý územních společností, které se v lecčem podobají. Niklas Luhmann: Soziale Systeme: Grundriß einer allgemeinen Theorie.

Druhé to povídání je zevnitř. Učastním se. Občanské. Politika. Unie je můj domov. Unie je náš domov. Jsou cizí územní celky. Spolupodílím se. Pečuju. Miluju. Jsem loajální. Sebespráva. Autopoiesis. My, lid. "Dospělí muži se ve městě každý den sešli, aby v duchu racionální debaty strávili většinu dne diskutováním o politice, přerušovaným pouze kouřením tabáku a popíjením kofeinových nápojů." David Graeber a David Wengrow: Úsvit všeho, kapitola 11.

#tg176538620 #tg437064091 #tg845716998
Tymoty
Příspěvky: 1945
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Vlastnosti společ...

Příspěvek od Tymoty »

Chci ten text / je potřeba ten text. Ústava Unie podle tebe a mě. Je potřeba jeho zvnitřnění. Je potřeba obřadné opakování.

#tg176538620 #tg437064091 #tg821088819
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů