Něco málo pro stav vesmíru

Fórum
Odpovědět
Tymoty
Příspěvky: 1011
Registrován: 12.10.2023 14:19

Něco málo pro stav vesmíru

Příspěvek od Tymoty »

Já si nějak myslím, že

- dělám

- můžu / chci / budu / mám dělat

něco málo pro stav vesmíru.

A připadá mi, že moje konání jako jednotlivce je zanedbatelné.

Zatímco jednání nás mnoha (skoro 8 miliard; https://ourworldindata.org/grapher/popu ... ime=latest) je asi z hledidka vesmíru taky zanedbatelné, ale z hlediska toho, co se děje na planetě Zemi a v jejím okolí, zanedbatelné není.

Z toho mi vychází, že fakt důležité je, jak se malá jednotlivcová dělání skládají do velkých dělání.
Milena
Příspěvky: 33
Registrován: 13.10.2023 15:29

Re: Něco málo pro stav vesmíru

Příspěvek od Milena »

To je moc hezky udělané.Je dobré si to uvědomit.
Tymoty
Příspěvky: 1011
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Něco málo pro stav vesmíru

Příspěvek od Tymoty »

Děkuju.

Už je nás prý přes 8 miliard: https://www.worldometers.info/world-population/

Něco málo pro stav vesmíru.

Jak se malá jednotlivcová dělání skládají do velkých dělání.
Tymoty
Příspěvky: 1011
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Něco málo pro stav vesmíru

Příspěvek od Tymoty »

Robert Fulghum. It Was On Fire When I lay Doan On It.

The story says that a traveler from Italy came to the French town of Chartres to see the great church that was being built there. Arriving at the end of the day, he went to the site just as the workmen were leaving for home. He asked one man, covered with dust, what he did there. The man replied that he was a stonemason. He spent his days carving rocks. An­other man, when asked, said he was a glassblower who spent his days making slabs of colored glass. Still another workman replied that he was a blacksmith who pounded iron for a living.

Wandering into the deepening gloom of the unfin­ished edifice, the traveler came upon an older woman, armed with a broom, sweeping up the stone chips and wood shavings and glass shards from the day’s work. “What are you doing?’’ he asked.

The woman paused, leaning on her broom, and looking up toward the high arches, replied, “Me? I’m building a cathedral for the Glory of Almighty God.’’

Robert Fulhgum. Už hořela, když jsem si do ní lehal

Příběh vypráví, že do francouzského města Chartres přijel cestovatel z Itálie, aby si prohlédl velký kostel, který se tam stavěl. Přijel na konci dne a vydal se na staveniště právě ve chvíli, kdy dělníci odcházeli domů. Jednoho muže, pokrytého prachem, se zeptal, co tam dělá. Ten mu odpověděl, že je kameník. Celé dny trávil tesáním kamenů. Jiný muž na dotaz odpověděl, že je sklář, který tráví dny výrobou desek z barevného skla. Další dělník odpověděl, že je kovář, který se živí tlučením železa.

Když poutník zabloudil do prohlubujícího se šera nedokončené stavby, narazil na starší ženu vyzbrojenou koštětem, která zametala kamenné třísky, dřevěné hobliny a skleněné střepy z denní práce. "Co to děláte?" zeptal se.

Žena se zastavila, opřela se o koště, pohlédla vzhůru k vysokým obloukům a odpověděla: "Já? Stavím katedrálu pro slávu všemohoucího Boha."

---

The narrative is reminiscent of the themes and characters found in the works of Fulton J. Sheen, an American archbishop and theologian, who often wrote about the spiritual significance of cathedrals and the people who built them.

The story you're referencing is not found in the specific works of Fulton J. Sheen, but it does align with the themes and characters that he often explored in his writings. For example, in his book "Three to Get Married," Sheen discusses the spiritual significance of cathedrals and the people who build them, emphasizing the importance of the individual's role in the greater community.
Tymoty
Příspěvky: 1011
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Něco málo pro stav vesmíru

Příspěvek od Tymoty »

Proč vlastně my, občané Evropské unie chodíme k volbám. (Tedy ti, co chodí.) Zaměstnání / pracovně právní poměr / podnikaní to asi není nebo přinejmenším by asi nemělo být. Není to asi ani zábava / volnočasová činnost / co mě baví / koníček, jako třeba paraglajdyn nebo džogin nebo hospoda s kamarády nebo dovolená v Mosambiku. Není to ani péče o rodinu / děti / byt / sebe, jako třeba luxování nebo jít si nechat udělat nechty. Není to ani povinnost.
Tymoty
Příspěvky: 1011
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Něco málo pro stav vesmíru

Příspěvek od Tymoty »

* nehty
Tymoty
Příspěvky: 1011
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Něco málo pro stav vesmíru

Příspěvek od Tymoty »

Máme (lido)vládnout.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů