Evropská unie - světová mocnost dobra

Fórum
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Evropská unie - světová mocnost dobra

Příspěvek od Tymoty »

@xChaos@f.cz , ty jsi na mě moc rychlý, já bych ještě chvíli zůstal u té shody a navázal na ni.

Shodujeme se: ""Unyi, členské země a oficiální i neoficiální jazyky tu prostě máme, nejspíš ještě nějakou dobu mít budeme."

A já navrhuju směřovat k další shodě o nějakém našem podobném nebo odlišném vztahu k zmiňovaným věcem. A zkusím to bez patosu 🙂

Když už se shodujeme, že to tu máme, mohli bychom se dál shodnout na...

@Veza85UE@eupolicy.social
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Evropská unie - světová mocnost dobra

Příspěvek od Tymoty »

Takže od shody "Unyi, členské země a oficiální i neoficiální jazyky tu prostě máme, nejspíš ještě nějakou dobu mít budeme", můžeme směřovat ke shodě jakou Unyi a jaké členské země chceme (politický program?) a jaké ne (Babiš, Orbán).

A klidně to může být patosu 🙂

@Veza85UE@eupolicy.social @xChaos@f.cz
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Evropská unie - světová mocnost dobra

Příspěvek od Tymoty »

A já si prostě myslím, že - s patosem nebo bez patosu 🙂 - to je obtížné říct a ještě obtížnější se na tom i jen v malé(!!) skupince shodnout.

@Veza85UE@eupolicy.social @xChaos@f.cz
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Evropská unie - světová mocnost dobra

Příspěvek od Tymoty »

Mně nejde o to předpovídat, co se stane, a odhadovat míru nebezpečí. Myslím, že shoda o tom, jakou Unyi a jaké členské země chceme by byla super. Malá(!) shoda malých(!?) lidí v malé(!!) skupince.

@Veza85UE@eupolicy.social @xChaos@f.cz
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Evropská unie - světová mocnost dobra

Příspěvek od Tymoty »

No, já bych byl pro, soustředit se na sebe, @Veza85UE@eupolicy.social , @xChaos@f.cz a já a zkoušet si začít ujasňovat, jakou Unyi a jaké členské země chceme.

A vlastně nejjednoduší způsob vidím v tom výčtu 361 europoslanců.

To si umím představit, že dokážeme. Že my tři se shodneme na 361 jménech. To je jen zhruba 722 slov. Popis vize pomocí 722 slov mi přijde docela stručný.
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Evropská unie - světová mocnost dobra

Příspěvek od Tymoty »

Super!

No tak, kdybychom si mohli dát cíl, mít ten výčet... Zas taková práce to není... Mně hodně pomáhá, když dělám věci s někým...

@Veza85UE@eupolicy.social , @xChaos@f.cz
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Evropská unie - světová mocnost dobra

Příspěvek od Tymoty »

Ano.

@Veza85UE@eupolicy.social, mně nejde o to předpovídat, co se stane, a odhadovat míru nebezpečí. Myslím, že shoda o tom, jakou Unyi a jaké členské země chceme by byla super. Malá(!) shoda malých(!?) lidí v malé(!!) skupince.

@xChaos@f.cz, obdivuju tvoji schopnost vstřebávat data...
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Evropská unie - světová mocnost dobra

Příspěvek od Tymoty »

@Veza85UE@eupolicy.social , ne. Já chci něco udělat něco vít než "sledovat divadlo" a "komentovat". Je tu návrh konkrétního činu. @xChaos@f.cz, raduju se, že se do toho se mnou chceš pustit. @Veza85UE@eupolicy.social, prosím, poskytni našemu snažení svůj vhled do oblastí, kde my dva tápeme. Tenhle mini-projektík můžeme dotáhnout do konce. Něco uděláme. Pak můžeme vyhodnotit.
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Evropská unie - světová mocnost dobra

Příspěvek od Tymoty »

Tymoty » 30.6.2024 13:08 https://trojkatretiho.cz/viewtopic.php?p=1006#p1006 :

> Snažím se "zkonstruovat" svobodnou shodu třeba tebe, @mistnipobocka@f.cz , třeba se mnou...

18:41 mistnipobocka https://f.cz/@mistnipobocka/112706564069068534 :

> Dobrá, ve vztahu Unie vuči nižším celkům (v případě EU tedy státům) by v rámci té lokální autonomie za mě dávalo smysl to, aby pravidla navržená na úrovni Unie byla pro menší celky nezávazná - mohli by je začlenit do lokálních pravidel ale nemuseli - tím by se automaticky zajitilo to, že menší celky přijmou pouze ta pravidla, která jim přijdou jako lokálně dobrá (jde o mechanismus pro zachování lokální demokracie). Ale tím, že je to dost proti tomu, co jsi nastínil Ty ve Tvém textu se obávám, že už na tomto základním předpokladu se asi neshodneme - nebo ano?

Hm. já do toho moc nevidím, ale připadá mi, že "pravidla navržená na úrovni Unie" jsou pravidla, která si odsouhlasily členské země, a že pokud se nějaká členská země přeje od pravidel, které odsouhlasila, odstoupit, může z Unie s dosti krátkou výpovědní dobou vystoupit. Jak více "nezávazná" by "pravidla navržená na úrovni Unie" měla být?
Tymoty
Příspěvky: 1874
Registrován: 12.10.2023 14:19

Re: Evropská unie - světová mocnost dobra

Příspěvek od Tymoty »

* si nějaká členská země
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů