Junckersovo prohlášení

Fórum
Odpovědět
Tymoty
Příspěvky: 1736
Registrován: 12.10.2023 14:19

Junckersovo prohlášení

Příspěvek od Tymoty »

Tak tady máme Veza85UE španělský text: "El viejo borracho Juncker tenía razón: nacer en la UE (o unirse más tarde para los viejitos de España, la República Checa, Polonia, etc.) es como ganar la lotería de la vida. Incluso para alguien como yo, que se queja todos los días de su disfunción institucional. Solo falta dar un paso atrás para tener un poco de perspectiva (algo que me gustaría decir a cualquiera que se queje de los tapones de plástico sobre un 🌍 en llamas.)" A máme taky Pierrette souhlas: "Totally agree."

A já bych to chtěl dotáhnout k nějakému obřadu podle toho, jak to popisuju tady: https://trojkatretiho.cz/viewtopic.php?p=1199#p1199 . A k tomu potřebujeme překlad do italštiny (Pierrette?) a do češtiny.

DeepL: "Starý opilec Juncker měl pravdu: narodit se v EU (nebo do ní vstoupit později pro staré dědky ve Španělsku, České republice, Polsku atd.) je jako vyhrát v životní loterii. Dokonce i pro někoho, jako jsem já, kdo si denně stěžuje na její institucionální nefunkčnost. Jen je potřeba udělat krok zpět, aby člověk získal nadhled (což bych rád vzkázal každému, kdo si stěžuje na plastové uzávěry na hořícím 🌍)."

Ó ká, bude to potřebovat nějaké doladění, ale celkem ó ká, až na "los viejitos"... Vlastně né, už mi to dochází. Opravdu se míní staré dědky, asi i staré babky, starce, ti, co se třeba v Česku narodili před vstupem 1.5.2004. Jasně. Takže nějak takhle?: "Starý opilec Juncker měl pravdu: narodit se v Evropské unii (nebo do ní vstoupit později - týká se starců ve Španělsku, Česku, Polsku atd.) je jako vyhrát v životní loterii. Dokonce i pro někoho, jako jsem já, kdo si denně stěžuje na její institucionální nefunkčnost. Jen je potřeba udělat krok zpět, aby člověk získal nadhled (což bych rád vzkázal každému, kdo si stěžuje na plastové uzávěry na hořící 🌍)."

@HistoPol@mastodon.social @Pierrette@mastodon.uno @Petr90@mastodonczech.cz @Veza85UE@eupolicy.social @VojtechHorky@social.coop @xChaos@mastodon.pirati.cz @yindrik@f.cz

⚔️ Junckersovo prohlášení

#tg131609765 #JunkerEU
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host